Komisariat Policji w Gubinie - Telewizja i Radio Gubin

Idź do spisu treści

Menu główne:

Instytucje

Informacje przekazuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Powiatowego w Krośnie Odrzańskim sierż. sztab. Mariusz Grycan

 
 
Zatrzymany kilkanaście minut od zdarzenia

          Już w niespełna kilkanaście minut od zgłoszenia gubińscy policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który w Gubinie ukradł obywatelce Niemiec torebkę wraz z zawartością. Mężczyzna noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

    
 Do kradzieży doszło 15 sierpnia w rejonie dworca PKS w Gubinie. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do obywatelki Niemiec podbiegł młody mężczyzna wyrywając jej z ręki torebkę, w której miała pieniądze oraz dokumenty. Dzięki podanemu rysopisowi sprawcy oraz szybko podjętym czynnościom, już w niespełna kilkanaście minut od zgłoszenia gubińscy policjanci dokonali jego zatrzymania. Zatrzymany 18-latek przyznał się do dokonania tej kradzieży, oznajmiając, iż torebkę wraz  z zawartością wyrzucił w trakcie ucieczki w krzaki. Skradzione mienie zostało odnalezione, jednak jak się później okazało w torebce brakowało pieniędzy.  

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim wobec 18 latka uzgodniono karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez Sąd w wymiarze 30 godzin miesięcznie, orzeczenia naprawienia na rzecz pokrzywdzonej szkody w części nieodzyskanego mienia oraz obciążenia kosztami postępowania.

asp. szt. Justyna Kulka
KPP Krosno Odrzańskie


Zawiadomił o niepopełnionym przestępstwie

22-letni mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wjechał w drzewo, oddalił się z miejsca zdarzenia, a następnie zadzwonił na policję, zgłaszając dyżurnemu kradzież pojazdu. Zatrzymany mężczyzna, po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.
    W środę /14 maja/ dyżurny Komisariatu Policji w Gubinie otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Po przybyciu na miejscu, okazało się, że zawiadamiający znajduje się pod działaniem alkoholu, a przedstawiana przez niego wersja wydarzeń wydawała się mało prawdopodobna. Prawidłowo podjęte czynności oraz doświadczenie przybyłych na miejsce policjantów doprowadziło do szybkiego ustalenia, faktycznego przebiegu zdarzenia.  
  Jak się okazało mężczyzna po spożyciu kilku piw, wsiadł za kierownicę swojego BMW i ruszył w kierunku trasy Gubin
Gubinek. Po przejechaniu kilkuset metrów, nieoczekiwanie zjechał na pobocze i uderzył w stojące tam drzewo, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.
Obawiając się, że cała sprawa i tak wyjdzie na jaw, wymyślił swoją wersję wydarzeń i zadzwonił do dyżurnego informując go, że padł ofiarą kradzieży. Ponadto pojazd, którym poruszał się mężczyzna, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ważnego ubezpieczenia.  
22-latka zatrzymano i doprowadzono do komisariatu Policji w Gubinie. Po badaniu, okazało się, iż ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Po wytrzeźwieniu przesłuchujący go policjant, przedstawił mu dwa zarzuty: kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, do których się przyznał.
Decyzją Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim wobec mężczyzny uzgodniono karę sześciu miesięcy pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres trzech lat próby, dwu letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zabezpieczono 2 tys. zł na poczet grzywien.

asp.szt. J. Kulka
p.o. oficera prasowego
KPP Krosno Odrz.


Posiadał marihuanę i haszysz

Po raz kolejny policjanci z Gubina pokazali, że należą do specjalistów w zatrzymywaniu osób posiadających przy sobie narkotyki. Tym razem w samochodzie, którym poruszał się 25 letni mieszkaniec Gubina, za popielniczką ujawnili marihuanę i haszysz. To już kolejna osoba, zatrzymana z narkotykami.
   Komendant Komisariatu Policji w Gubinie podinsp. Jacek Groncik wielokrotnie podkreśla: „walka z narkotykowym biznesem należy do priorytetów gubińskich policjantów”. To dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu dochodzi do kolejnego ujawnienie narkotyków w pojeździe oraz zatrzymaniu ich właściciela.   
W czwartek /15 maja/ w trakcie wykonywania czynności służbowych, gubińscy kryminalni zauważają, zaparkowany na drodze leśnej samochód VW Jetta.. Taka nietypowa sytuacja od razu wzbudza w policjantach zainteresowanie i powoduje natychmiastowe podjęcie czynności.  Policjanci po wylegitymowaniu osób znajdujących się w pojeździe, przystępują do przeszukania samochodu. Po wyciagnięciu popielniczki samochodowej, funkcjonariusze ujawniają woreczek strunowy, w którym znajdował się susz roślinny oraz zawiniątko w sreberku zawierające kostkę brązowej substancji.
25
letni kierowca przyznał się, iż znalezisko jest jego własnością i to on schował te substancje za popielniczkę. Potwierdził także przypuszczenia policjantów, iż są to narkotyki: marihuana i haszysz. Co także potwierdziły badania wykonane za pomocą testera narkotykowego.
Zarówno kierowca jak i pasażer doprowadzeni zostali do Komisariatu Policji w Gubinie, celem wykonania z nimi dalszych czynności procesowych.
Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp.szt. J. Kulka
p.o oficera prasowego
KPP Krosno Odrz.


Ukradli szyny kolejowe

Dobre rozpoznanie i szybkie podjęcie działań policjantów z Komisariatu Policji w Gubinie doprowadziło do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli tory kolejowe z nieczynnego szlaku kolejowego w gminie Gubin. Straty oszacowane są na ponad 5000 złotych.
Skuteczne działania policjantów z Zespołu Operacyjno
Rozpoznawczego Komisariatu Policji w Gubinie, doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy wczoraj /15 maja/ z nieczynnego torowiska kolejowego relacji Czarnowice Stargard Gubiński, wywozili szyny kolejowe. Wyjeżdżających z lasu mężczyzn zatrzymano do kontroli drogowej. Uwagę funkcjonariuszy przykuły wystające z części ładunkowej samochodu dostawczego, ponadgabarytowe elementy przykryte różnymi ubraniami. Jak się okazało, mężczyźni w samochodzie przewozili pocięte szyny kolejowe o łącznej długości 37,5 metra. Mężczyźni przyznali się, że szyny zabrali z terenu nieczynnego torowiska. Oznajmili, że wzięli jedynie te, które były pocięte i przygotowane do zabrania, chcąc je wykorzystać przy pracach budowlanych, a pozostałą część sprzedać na złom. Oświadczyli, że nie wiedzą, kto pociął i przygotował zabrane przez nich szyny.
Ponadto w trakcie dalszej kontroli okazało się, że samochód, którym poruszali się mężczyźni, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ważnego ubezpieczenia. Dwóch mieszkańców gminy Gubin zatrzymano i doprowadzono do Komisariatu Policji w Gubinie. Samochód wraz z fragmentami torowiska zabezpieczony został do dalszych czynności na policyjnym parkingu.
Decyzją Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim wobec każdego z mężczyzn uzgodniono karę dziesięciu miesięcy pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat próby oraz grzywna w wysokości 1000 złotych.

asp.sz. J. Kulka
p.o. oficera prasowego
KPP Krosno Odrz.


Myślał, że jest bezkarny

Gubińscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. 20-latek poruszał się kradzionym pojazdem, był nietrzeźwy, to do tego posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje czyny, na dwa miesiące trafił do aresztu.
W miniony poniedziałek /7 kwietnia/ na terenie gminy Gubin, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem micra. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec Gubina. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że pojazd został skradziony  w tym samym dniu, kilka godzin wcześniej. Ponadto okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.
To nie koniec jego przewinień. Zebrany przez gubińskich policjantów materiał dowodowy pozwolił na przestawienie mu także zarzutu kradzieży myjek ciśnieniowych, do której doszło ponad dwa tygodnie temu, w jednym z gubińskich marketów.  
Wczoraj /9 kwietnia/ na wniosek krośnieńskiej Prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

asp.szt. Justyna Kulka
p.o. oficera prasowego
KPP Krosno Odrz.


Ukradła sąsiadce portfel

W środę (12 marca) policjanci z gubińskiego komisariatu zatrzymali 47-letnią kobietę, która odpowie za kradzież portfela sąsiadce. Kobieta poszukiwana była listem gończym przez inną jednostkę.
W środę (12 marca) dyżurny KP Gubin otrzymał zgłoszenie kradzieży portfela wraz z kartą bankomatową, pinem do tej karty  i dokumentami. W wyniku podjętych czynności ustalono sprawcę tej kradzieży. Okazała się nim 47-letnia kobieta, która pod pretekstem pożyczenia od sąsiadki gilz papierosowych, weszła do jej mieszkania, skąd zabrała portfel wraz z zawartością. Będąc w posiadaniu skradzionej karty bankomatowej oraz pinu do tej karty, udała się do bankomatu, skąd wypłaciła 50 zł, a następnie udała się do sklepu, gdzie ponownie posłużyła się tą kartą, płacąc za zrobione zakupy. Za ten czyn grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Ponadto kobieta poszukiwana była listem gończym przez inną jednostkę, dlatego też po usłyszeniu zarzutów została zgodnie z wytycznymi doprowadzona do zakładu karnego, gdzie będzie odbywać karę za wcześniej popełnione czyny.

Kolejny zatrzymany w Gubinie

We wtorek (11 marca) policjanci z KP Gubin zatrzymali mężczyznę, który po uprzednim włamaniu się do przyczepy campingowej, dokonał kradzieży m.in. sprzętu wędkarskiego. Za ten czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrz.  
Już kilka godzin od zgłoszenia, gubińscy policjanci zatrzymali 30 –letniego mieszkańca Gubina, który z soboty na niedzielę (8/9 marca) włamał się do przyczepy campingowej, skąd ukradł m.in. sprzęt wędkarski i  stolik  o łącznej wartości 1000 zł. W wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do sprawcy,  policjanci ujawnili  u niego skradzione rzeczy. Odzyskane mienie zwrócone zostało właścicielowi.  
Mężczyzna ten jest bardzo dobrze znany gubińskim policjantom. Był on wielokrotnie karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kilkaset sztuk podrabianej odzieży

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej krośnieńscy policjanci, na co dzień zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zabezpieczyli ponad 360 sztuk odzieży z podrobionymi znakami, której wartość rynkowa to niemal 130 tys. zł.
Policjanci pracujący w wydziałach do walki z przestępczością gospodarczą zajmują się ujawnianiem przestępstw o charakterze podatkowym, przemytniczym, naruszaniem praw autorskich czy fałszowaniem pieniędzy. Jednym z wielu realizowanych zadań jest także zwalczanie procederu wprowadzania i sprzedaży odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Skuteczne działania w tym zakresie przeprowadzili w tym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Dzięki pracy operacyjnej krośnieńskich policjantów udało się ustalić, że w Gubinie, na jednym z targowisk znajduje się odzież, która mimo tego, że przypomina oryginalną, wcale nią nie jest. We wtorek /25.02.14/ policjanci udali się w ustalone miejsce. Na gubińskim bazarze, na dwóch stanowiskach handlowych zabezpieczyli łącznie ponad 360 sztuk odzieży. W większości były to ubrania sportowe znanych, światowych marek, które kupić można w autoryzowanych punktach sprzedaży. Ujawnione na bazarze co prawda przypominały swoim wyglądem te sklepowe, jednak wszystkie miały podrobione znaki towarowe. Po sprawdzeniu okazało się, że wartość zabezpieczonej odzieży to niemal 130 tys. zł. Na takie właśnie straty zostali narażeni producenci.

Na stanowiskach handlowych zatrzymano dwóch mężczyzn. 40- i 53-latek to mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, którym po złożeniu wyjaśnień przedstawiono zarzut dotyczący złamania przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Kradzież z zabytkowego budynku folwarcznego

19 lutego policjanci z gubińskiego komisariatu zatrzymali sprawców kradzieży elementów konstrukcyjnych z zabytkowego budynku folwarcznego w msc. Kozów. Grozi im za to do 5 lat pozbawiania wolności.
W poniedziałek (17 lutego) przedstawiciel Agencji Nieruchomości Rolnej Oddział w Zielonej Górze złożył zawiadomienie o kradzieży elementów konstrukcyjnych z zabytkowego budynku folwarcznego w msc. Kozów gm. Gubin. W wyniku podjętych czynności przez policjantów z KP Gubin, wczoraj (19 lutego) doszło do zatrzymania 4 mężczyzn. Jak się okazało do kradzieży doszło dwukrotnie. Sprawcami były dwie różne „ekipy”. Pierwsza z nich, w skład której wchodził ojciec z synem (zam. gmina Gubin) z zabytkowej stodoły ukradła 30 szt.  drewnianych belek nośnych konstrukcji dachu, natomiast druga „ekipa” to sąsiedzi (zam. gmina Gubin), którzy ukradli 2 szt. teowników konstrukcyjnych dachu.  Łączna wartość poniesionych strat to 6 tys. złotych. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kolejny sukces gubińskich policjantów

Dobre rozpoznanie i właściwa praca operacyjna, prowadzona przez gubińskich policjantów przynosi efekty. W miniony wtorek (18 lutego) policjanci dokonują kolejnego zatrzymania osób dokonujących przestępstw na terenie Gubina. Tym razem w ręce policji wpadli sprawcy rozboju.
W niedzielny wieczór (16 lutego), dyżurny KP Gubin otrzymuje zgłoszenie o pobiciu mężczyzny i kradzieży portfela z zwartością w rejonie baru „Iskra” w Gubinie. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że dwóch nieznanych pokrzywdzonemu sprawców pobiło go, a następnie zabrali mu portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz pieniądze -380 zł.  W wyniku podjętych czynności ustalono sprawców tego czynu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Gubina w wieku 18 i 22 lata, którzy w miniony wtorek (18 lutego) zostali zatrzymani i osadzeni w PDOZ KP Gubin do wyjaśniania. Dzisiaj (20 lutego) decyzją Sędziego Sądu Rejonowego w Krośnie Odrz. zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zgodnie z art. 280 § 1 Kodeksu Karnego:
Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Uważaj z kim pijesz

We wtorek (18 lutego) 57-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy z portfela. Sprawa znajdzie finał w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrz.
W poniedziałek (17 lutego) późną nocą do dyżurnego KP w Gubinie zgłosiła się jedna z mieszkanek Gubina, informując go, iż została okradziona przez znajomego. Mężczyzna podczas wspólnego biesiadowania w jej domu, wykorzystał nieuwagę domowników i ukradł z portfela 1000 zł, poczym wyszedł z mieszkania. W wyniku podjętych czynności ustalono miejsce pobytu sprawcy oraz dokonano jego zatrzymania. W chwili zatrzymania sprawca znajdował się pod działaniem alkoholu i nie potrafił jednoznacznie powiedzieć skąd posiadał przy sobie pieniądze. We wtorek (18 lutego) mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy. Grozi mu za to do 5 lat pozbawiania wolności.   

Areszt dla sprawcy kradzieży z włamaniem

Wczoraj (5 lutego) Sąd Rejonowy w Krośnie Odrz. aresztował na okres trzech miesięcy 35-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do hotelu w Gubinie.
W miniony poniedziałek (3 lutego) gubińscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który 15 stycznia br. dokonał włamania do pomieszczenia recepcji w jednym z gubińskich hoteli, skąd ukradł 130 złotych z leżącej tam torebki.
Mężczyzna ten jest bardzo dobrze znany gubińskim policjantom. Był on wielokrotnie karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Usłyszał zarzut pozbawienia wolności małoletniego

We wtorek (4 lutego) dyżurny KP w Gubinie otrzymał zgłoszenie o uprowadzeniu dziecka. Już kilka minut po zgłoszeniu wyjaśniono okoliczności zdarzenia. Chłopiec cały i zdrowy wrócił sam do domu.
We wtorek (4 lutego) w godzinach popołudniowych, dyżurny KP Gubin otrzymał zgłoszenie o uprowadzeniu małoletniego chłopca. W wyniku czynności ustalono, że n/n mężczyzna podjechał do grupki chłopców, złapał jednego z nich i zaprowadził do samochodu, po czym odjechał. W trakcie rozmowy chłopcy przekazali policjantom istotne informacje, które dały obraz całej sytuacji oraz pozwoliły na szybkie zidentyfikowanie mężczyzny. W trakcie działań policjanci otrzymali informacje, iż zabrany przez mężczyznę chłopiec jest już cały i zdrowy w domu.
Jak się okazało, chłopcy będąc w rejonie jednego z hoteli w Gubinie, stłukli lampę znajdującą się przy hotelu, po czym uciekli. Mężczyzna nie chcąc im tego darować, postanowił odnaleźć chłopców i zabrać dla przykładu jednego, żeby zawieźć go na Komisariat Policji w Gubinie. Jednak błagania chłopca, żeby nie zawozić go na policję spowodowały, iż mężczyzna przystał na to i karą dla chłopca miało być posprzątanie stłuczonej lampy. Chłopiec po posprzątaniu poszedł do domu. Mężczyzna natomiast został zatrzymany w KP Gubin do wyjaśnienia. Dzisiaj (5 lutego) usłyszał zarzut pozbawienia wolności małoletniego chłopca.
Zgodnie z art. 189 § 1 Kodeksu Karnego: „Kto pozbawia człowieka wolności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” .
To już nie pierwsze takie zdarzenie, jakie miało miejsce na terenie Gubina, dlatego też apelujemy o rozsądek i nie działanie w pochopny i pod wpływem emocji sposób, gdyż możemy narazić się na odpowiedzialność karną. Jeśli jesteśmy świadkami jakiegokolwiek zdarzenia, należy o tym fakcie niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji, przekazując wszystkie niezbędne informacje mogące w najszybszym czasie zidentyfikować sprawców.  

Dozór za znęcanie się nad konkubiną

W miniony wtorek (4 lutego) policjanci z Gubina zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się nad konkubiną. Wczoraj (5 lutego)  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrz. zastosował wobec niego dozór policyjny.
Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mężczyźnie mieszkańcowi podgubińskiej miejscowości, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne nad swoją konkubiną. W miniony wtorek-(4 lutego) policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali tego mężczyznę, a następnie postawili mu stosowne zarzuty i przesłuchali w charakterze osoby podejrzanej. Wczoraj  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrz. zastosował wobec niego dozór policyjny.Cała sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.

Dozór dla sprawcy włamania do altan ogrodowych

W piątek (31 stycznia) dzięki szybkiej reakcji gubińskich policjantów, doszło do zatrzymania 21-letniego mężczyzny, który dokonał kilku włamań do altan ogrodowych w Gubinie. W sobotę (1 lutego) Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrz. zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W piątek (31 stycznia), dyżurny KP Gubin otrzymał zgłoszenie od właściciela działki ogrodowej, ogródków działkowych „Wzgórze ” w Gubinie, o dwóch mężczyznach, którzy zostali przez niego spłoszeni, w trakcie gdy próbowali dostać się do jednej z altan. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, w krótkim czasie od zdarzenia, udało się ustalić jednego ze sprawców. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Gubina. Jak się okazało dokonał on włamania do kilku altan, skąd wspólnie z innym mężczyzną dokonał kradzieży mienia o łącznej wartości 1116 zł. Obecnie trwają dalsze czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia i oddania go właścicielom.
Pamiętajmy !!!
Z terenu ogródków działkowych najczęściej kradziony jest rożnego rodzaju sprzęt pozostawiany w altankach i pomieszczeniach gospodarczych. Najczęściej łupem złodziei padają min. kosiarki, piły spalinowe, których wartość często sięga nawet kilkuset złotych. Krośnieńscy i gubińscy policjanci przestrzegają również przed tym, że w przypadku kiedy ktoś proponuje nam zakup używanego sprzętu za atrakcyjną cenę należy zastanowić się nad taką ofertą. Pamiętajmy, że kupując przedmioty pochodzące z przestępstwa my również popełniamy przestępstwo!
W takiej sytuacji należy bezzwłocznie skontaktować się z Dyżurnym Policji 997 lub swoim Dzielnicowym.

Sąsiadka zza Nysy ukradła bułki i polską mielonkę.

Wczoraj /23 stycznia/ 51-letnia mieszkanka niemieckiego Guben, dokonała w jednym z marketów na terenie polskiego Gubina kradzieży dwóch bułek i mielonki na łączną sumę 16 zł. Jak tłumaczyła się z uwagi na sytuacje materialną robi zakupy w Polsce bo jest taniej a kradzieży dokonała bo zabrakło jej pieniędzy a polska mielonka jej bardzo smakuje.

W czwartek -23 stycznia gubińscy policjanci  otrzymali zgłoszenie od kierowniczki jednego z marketów z Gubina o zatrzymaniu na kradzieży sklepowej 51-letniej kobiety obywatelki Niemiec, która dokonała kradzieży dwóch bułek i mielonki na łączną sumę 16 zł. Policjanci z Gubina, którzy przyjechali do tego marketu w rozmowie z 51-latką mieszkanką przygranicznego Guben ustalili, że kobieta z uwagi na sytuację materialną robi zakupy w Polsce gdzie według niej jest taniej a kradzieży dokonała bo zabrakło jej pieniędzy a polska mielonka jej bardzo smakuje.

Z uwagi, że kobieta została złapana po raz pierwszy na kradzieży w Polsce, niską sumę strat na jaką ukradła oraz fakt, iż przeprosiła za swój czyn została przez policjantów z Gubina pouczona.
Otwarcie granic i traktat z Schengen do którego  Polska przystąpiła spowodował,  że coraz więcej obcokrajowców dokonuje przestępstw i wykroczeń w naszym kraju. Podobna sytuacja jest i w przygranicznym powiecie krośnieńskim gdzie ostatnio  gubińscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę obywatela Niemiec, który na ulicy Roosvelta w Gubinie ukradł rower. W momencie zatrzymania, mężczyzna ten miał ponad 2,60 promila alkoholu w organiźmie a rower był mu potrzebny aby się o niego opierać i dotrzeć do miejsca zamieszkania w niemieckim Guben.

Sierz. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.


Zatrzymany z metafetaminą

We wtorek -21 stycznia policjanci z Gubina zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci metafetaminy. Oprócz tego 19-latek odpowie również przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim za podrobienie dokumentu i  oszustwo.

W miniony wtorek /21 stycznia/ policjanci zespołu patrolowo- interwencyjnego gubińskiego komisariatu zatrzymali 19-letniego mężczyznę mieszkańca Gubina, który posiadał przy sobie  narkotyki w postaci metamfetaminy. W toku dalszych czynności jakie z 19-latkiem wykonywali policjanci z Gubina, okazało się, że dokonał on w jednym z poznańskich sklepów kradzieży autentycznej pieczątki a następnie podrobił zaświadczenie umowy o pracę na czas nieokreślony z którą poszedł w Gubinie do jednego z salonów świadczących usługi telekomunikacyjne, gdzie usiłował po cenie promocyjnej nabyć telefon komórkowy wartości 2500 zł.
Finał całej sprawy znajdzie się przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrz. gdzie 19-latek odpowie za posiadanie narkotyków, podrobienie dokumentów i oszustwo, natomiast za kradzież pieczątki odpowie przed poznańskim sądem.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.Z dwiema siekierami na drzwi wejściowe do sąsiadów

6 zarzutów usłyszał 23- letni mężczyzna mieszkaniec Gubina, który między innymi przy użyciu  dwóch siekier zaatakował drzwi wejściowe do mieszkania sąsiadów. W środę -22 stycznia Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

23-letni mężczyzna mieszkaniec Gubina podejrzany jest o naruszenie miru domowego poprzez uszkodzenie siekierą  drzwi wejściowych do mieszkania małżeństwa mieszkającego po sąsiedzku oraz groźby karalne i znieważenie wobec nich a także  lekkiego uszkodzenie ciała mężczyzny.
Do zdarzenia tego doszło w dniu 20 stycznia w kamienicy  wielorodzinnej na jednej z gubińskich ulic. 23-latek mając w organiźmie ponad dwa promile alkoholu chciał się wedrzeć do mieszkania sąsiadów zaatakował dwoma siekierami ich drzwi  wejściowe  powodując ich uszkodzenie. Ponadto mężczyzna ten groził i znieważał słowami wulgarnymi swoich sąsiadów.

  Jak ustalili policjanci z Gubina  podczas jednego z uderzeń siekierą w drzwi jej ostrze przebiło tworzywo. Ostrze trafiło w rękę pokrzywdzonego przebywającego w mieszkaniu i stojącego przy drzwiach raniąc go.
W środę -22 stycznia gubińscy policjanci doprowadzili 23-latka do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, który zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.
Finał tej sprawy skończy się przed krośnieńskim Sądem.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.


Nie do tego służą petardy

W czwartek (9 stycznia)  w jednej z gubińskich szkół 16-letni uczeń, wrzucił odpaloną petardę do muszli sedesowej powodując jej całkowite zniszczenie. 16-latek za ten czyn odpowie przed Wydziałem ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim.

Wczoraj -9 stycznia  na terenie jednej ze szkół gubińskich 16-letni jej uczeń, wrzucił odpaloną petardę do muszli sedesowej powodując całkowite jej zniszczenie. Sprawcę tego zdarzenia udało się ustalić Dyrekcji szkoły i gubińskim policjantom dzięki monitoringowi szkolnemu. 16-latek za wniesienie i odpalenie petardy na terenie szkoły oraz zniszczenie muszli sedesowej odpowie Wydziałem ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim.
Postępowanie nieletniego ucznia godne jest potępienia z kilku względów; po pierwsze wniósł on na teren szkoły i odpalił niebezpieczny materiał powodując zniszczenie mienia szkoły, po drugie; odpalając petardę w szkole naraził on na nawet na utratę życia lub na kalectwo siebie i innych uczniów.
Policjanci z Gubina którzy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, zbadają też wątek dotyczący w jaki sposób i gdzie nieletni nabył petardę którą następnie odpalił.
Funkcjonariusze gubińscy również przypominają, że Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego fajerwerków można było używać tylko ostatniego dnia starego i pierwszego dnia Nowego Roku.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.


Zatrzymani na gorącym uczynku

W niedzielę (5 stycznia) policjanci z Gubina zatrzymali dwóch mężczyzn, jak nieśli w torbach puszki z farbami pochodzące z włamania do magazynu sklepowego na terenie Gubina. Jak się okazało z magazynu tego zginęły również m.in. dwa piece CO. Wczoraj (07 stycznia) Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrz. zastosował wobec tej dwójki dozór policyjny.
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 19 i 25 lat, którzy podejrzani są o to, że w okresie od 30 grudnia minionego roku do 5 stycznia tego, włamali się poprzez bramę wejściową do sklepu a następnie ukradli między innymi dwa piece centralnego ogrzewania, drzwi wewnątrz lokalowe, wiertarkę, zlew nierdzewny, puszki z farbami i lakierami oraz inne rzeczy na sumę strat ponad 8 tyś. zł.
Dwaj zatrzymani w tej sprawie mężczyźni są mieszkańcami Gubina i wpadli  w ręce gubińskich  policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego na gorącym uczynku w niedzielę -5 stycznia, gdy nieśli w torbach farby z puszkami.
Wczoraj (07 stycznia) Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrz. zastosował wobec tej dwójki dozór policyjny. A finał całej sprawy znajdzie się w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.

Kolejni zatrzymani z narkotykami

Tylko przez dwa dni (5 i 6 stycznia) policjanci z Gubina zatrzymali 3 osoby u których ujawnili narkotyki w postaci marihuany. Cała trójka za posiadanie tego narkotyku odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Od początku tego roku policjanci z Gubina walczą skutecznie z miejscowym narkobiznesem, tylko przez dwa dni (5 i 6 stycznia) zatrzymali trzech mężczyzn posiadających przy sobie marihuanę.
 W dniu 5 stycznia policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z gubińskiego komisariatu, zatrzymali w czasie kontroli drogowej na jednej z ulic w Gubinie, dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lat u których ujawnili marihuanę, obaj są mieszkańcami Gubina. A dzień później gubińscy policjanci zatrzymali tym razem na terenie gminy Gubin 20-latka, który również posiadał przy sobie marihuanę.
Cała trójka za posiadanie tego narkotyku odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.


W powiecie krośnieńskim było bezpiecznie.

W miniony przedłużony weekend (04-06 stycznia) na terenie powiatu krośnieńskiego podobnie jak i w całym kraju, policjanci prowadzili działania profilaktyczno-kontrolne pn. „Powroty”. Na uwagę zasługują dwa fakty: po pierwsze nie doszło do ani jednego wypadku drogowego a po drugie wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Miniony przedłużony weekend (04-06 stycznia) był dla policjantów z powiatu krośnieńskiego okresem zmożonej pracy. Podobnie jak w całym kraju także w naszym powiecie trwała akcja profilaktyczno-kontrolna „Powroty”. Jednym z głównych celów tej akcji było zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego oraz liczby zabitych i rannych w tych wypadkach, dlatego bardzo cieszy fakt, że w powiecie krośnieńskim  nie odnotowano ani jednego takiego przypadku.
Na uwagę zasługuje pozytywny fakt, że u żadnego z kontrolowanych kierowców nie stwierdzono stanu nietrzeźwości, stanu po użyciu alkoholu lub kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Oprócz stanu trzeźwości kierujących, policjanci prowadzący weekendowe działania, zwracali szczególną uwagę na używanie pasów bezpieczeństwa oraz jazdę z nadmierną prędkością.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.

Areszt za rozbój

W miniony piątek (27 grudnia) policjanci z Gubina zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który używając przemocy dokonał kradzieży telefonu komórkowego na szkodę małoletniej osoby. Dzisiaj tut. Sąd, zastosował wobec wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
27 grudnia 2013 w Gubinie w rejonie sklepu Rossman doszło do rozboju na 17-letniej mieszkance Gubina. Sprawca po uprzednim chwyceniu  poszkodowanej za szyję doprowadził ją do stanu bezbronności, a następnie działając siłą zerwał z jej ramienia torebkę z zawartością pieniędzy oraz iphone 5 ogólnej wartości 3050 zł.
Wołanie dziewczyny o pomoc usłyszeli przechodnie będący nieopodal sklepu. Jeden ze świadków zdarzenia nie zastanawiając się długo, udał się w pościg za sprawcą, w wyniku czego sprawca porzucił skradzioną torebkę i oddalił się w jedną z ulic Gubina. Torebka wraz z zawartością w całości powróciła do właścicielki.   
W toku podjętej penetracji przyległego terenu gubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, którego poszkodowana rozpoznała jako napastnika. Sprawcą okazał się 33- letni mężczyzna  (zam. Gubin), który znany jest bardzo dobrze gubińskiej policji. W przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa. W chwili zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości (1,09mg/). Sprawcę zatrzymano w PDOZ KP Gubin do wyjaśnienia.
W dniu dzisiejszym na wniosek tut. Prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie Odrz. zastosował wobec wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Kodeks Karny mówi: „ Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.


Kompletnie pijany na motorowerze

W jednej z miejscowości w gminie Gubin, policjanci  zauważyli jak mężczyzna jadący motorowerem porusza się całą szerokością ulicy, niemal obijając się o drzewa z jednej i drugiej strony drogi. Po jego zatrzymaniu okazało się, że ma ponad 3,2 promila alkoholu w organiźmie, jak  się tłumaczył wypił tylko „dwa piwka”.
Taki „wynik” nie często się zdarza. W minioną sobotę /21 grudnia/ policjanci z Gubina patrolując teren jednej z miejscowości gminy Gubin zauważyli mężczyznę, jadącego motorowerem całą szerokością drogi. Wyglądało to tak jakby motorowerzysta niemal obijał się o drzewa po dwóch stronach drogi. Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci z Gubina zatrzymali tego mężczyznę do kontroli drogowej. Zatrzymanym kierowcą okazał się  33-letni mieszkaniec gminy Gubin, który jak się okazało po badaniu alkometrem miał w organiźmie ponad 3,2 promila alkoholu, jak się tłumaczył wypił tylko „dwa piwka”.
33-latek za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.


Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.


Sąsiad zza Nysy ukradł rower

W minioną sobotę /14 grudnia/ gubińscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę obywatela Niemiec, który na ulicy Roosvelta w Gubinie ukradł rower. W momencie zatrzymania, mężczyzna ten miał ponad 2,60 promila alkoholu w organiźmie.

W minioną sobotę -14 grudnia mieszkanka Gubina powiadomiła Dyżurnego gubińskiego komisariatu, że spod jednego ze sklepów na  ul. Roosvelta nieznany sprawca dokonał kradzieży jej roweru w momencie gdy weszła do  tego obiektu handlowego. Policjanci z Gubina, którzy udali się na miejsce kradzieży, zabrali pokrzywdzoną do radiowozu i rozpoczęli penetrację ulic za skradzionym rowerem. Po kilku minutach policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który prowadził skradziony rower. Po chwili okazało się, że sprawcą tej kradzieży jest rodowity obywatel Niemiec spod gubeńskiej miejscowości. W trakcie przesłuchania z udziałem tłumacza przysięgłego, 40-latek przyznał się do kradzieży roweru i przeprosił za swoje zachowanie. W momencie zatrzymania obywatel Niemiec miał ponad 2,60 promila alkoholu w organiźmie. Po wytrzeźwieniu policjanci z Gubina doprowadzili go do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim
IV Zamiejscowy Wydział w Gubinie, gdzie w trybie przyspieszonym został skazany na karę grzywny. Rower został zwrócony właścicielce.
O fakcie zatrzymania przez policjantów z Gubina 40-letniego obywatela Niemiec, Wydział Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. poinformował Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.


Najważniejsze jest ludzkie życie

W piątek /13 grudnia/ ponad 40 policjantów z Gubina poszukiwało 30-letniego mężczyznę, który pozostawił list z którego wynikało, że chce popełnić samobójstwo. Błyskawiczne działania policjantów i bardzo dobra współpraca z rodziną 30-latka, doprowadziły do ustalenia miejsca jego pobytu zanim zdążył targnąć się na swoje życie.

 W piątkowe /13 grudnia/ popołudnie wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Do gubińskiego komisariatu przyszła kobieta, która zgłosiła zaginięcie 30-letniego syna. W czasie rozmowy z policjantem, który formalnie przyjmował zgłoszenie o zaginięciu, kobieta pokazała list 30-latka, który pozostawił w miejscu zamieszkania. Z treści listu wynikało, że chce popełnić samobójstwo. W  związku z tą sytuacją, natychmiast kierownictwo gubińskiego komisariatu podjęło decyzję o ściągnięciu policjantów z domów i rozpoczęto zakrojone na szeroka skalę poszukiwania. W całej akcji poszukiwawczej brało udział ponad 40 policjantów z Gubina. O zaistniałej sytuacji poinformowano kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim oraz kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Błyskawiczne działania policjantów i bardzo dobra współpraca z rodziną 30-latka, doprowadziły do ustalenia miejsca jego pobytu, zanim zdążył targnąć się na swoje życie. Poszukiwanego mężczyznę odnaleziono  w rejonie podgubińskiej miejscowości i po konsultacjach lekarskich z uwagi że był nietrzeźwy, zatrzymano w celach opiekuńczych w gubińskim komisariacie. Cała akcja trwała niecałe dwie godziny.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrz.


Działkowiczu zadbaj o swoje mienie

Mimo że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jeszcze do teraz w ogródkach działkowych trwają prace. Policjanci z powiatu krośnieńskiego przypominają; kończąc sezon na działce pamiętaj o zabezpieczeniu swojego mienia, narzędzi ogrodowe oraz elektronarzędzi. To właśnie taki sprzęt najczęściej pada łupem złodziei.

Z terenu ogródków działkowych najczęściej kradziony jest rożnego rodzaju sprzęt pozostawiany w altankach i pomieszczeniach gospodarczych. Najczęściej łupem złodziei padają min. kosiarki, piły spalinowe, których wartość często sięga nawet kilkuset złotych. Krośnieńscy i gubińscy policjanci przestrzegają również przed tym, że w przypadku kiedy ktoś proponuje nam zakup używanego sprzętu za atrakcyjną cenę należy zastanowić się nad taką ofertą. Pamiętajmy, że kupując przedmioty pochodzące z przestępstwa my również popełniamy przestępstwo!
W takiej sytuacji należy bezzwłocznie skontaktować się z Dyżurnym Policji 997 lub swoim Dzielnicowym.
ZANIM ZAMKNIESZ KOLEJNY SEZON DZIAŁKOWY
1. Zabierz ze sobą wartościowe przedmioty .
2. Pozostawione przedmioty oznakuj w miejscach Tobie znanych.
3. Spisz numery fabryczne takich przedmiotów jak np. pompa, silnik, sprzęt RTV, AGD - numery przechowuj w miejscu swego zamieszkania. W przypadku kradzieży będzie można je zarejestrować jako poszukiwanie, co ułatwi ich odnalezienie.
4. Jeśli to możliwe, nie zasłaniaj okien, niech złodziej widzi, że wewnątrz domku nie ma rzeczy wartościowych.
5. Zabezpiecz domek przy pomocy różnorodnych urządzeń technicznych (kłódki antywłamaniowe, kraty itp.).

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrzańskie


Policjanci odzyskali samochód wart 140 tys. zł

Efektem przygotowanej przez policjantów z powiatu krośnieńskiego zasadzki, było odzyskanie skradzionego w Niemczech samochodu Mercedes Sprinter wartości około 140 tys. zł oraz zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim prowadzi w tej sprawie śledztwo własne.

Między 7 a 8 grudnia tego roku w miejscowości Elsterheide w Niemczech doszło do kradzieży samochodu m-ki Mercedes Sprinter wartości około 140 tys. zł. Policjanci z powiatu krośnieńskiego ustalili, że skradziony samochód znalazł się w Polsce zaparkowany na jednej z ulic w Gubinie. Policjanci pionu kryminalnego z Gubina i Krosna Odrzańskiego przygotowali zasadzkę w której zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat podejrzanych o dokonanie tej kradzieży oraz zabezpieczyli skradziony samochód. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim wszczęła  w tej sprawie śledztwo własne i na jej wniosek krośnieński Sąd aresztował obu mężczyzn na okres dwóch miesięcy.
W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i warsztatowych u 30-latka policjanci zabezpieczyli 8 działek dilerskich marihuany. Łącznie usłyszał on w tut. Prokuraturze 4 zarzuty, oprócz kradzieży z włamaniem do samochodu i posiadania marihuany okazało się, że 30-latek jechał jako kierujący skradzionym Mercedesem Sprinterem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu a ponadto posiada on Sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Warty podkreślenia jest fakt, że w ostatnich dniach to już kolejny samochód skradziony w Niemczech a odzyskany przez policjantów z powiatu krośnieńskiego. W dniu 3 grudnia tego roku policjanci z Gubina odzyskali VW Transportera T5 o wartości 120 tys. zł

Sierż. sztab. Mariusz Grycan
KPP Krosno Odrzańskie


Podsumowanie „Znicz 2013” w powiecie krośnieńskim

9 listopada br. policjanci krośnieńskiej drogówki, ukarali mandatem karnym w wysokości 1000 zł 22-letniego mężczyznę, który jadąc samochodem m-ki Opel Astra, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, 22-latek uciekał bo nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.


We wtorek -19 listopada br. policjanci krośnieńskiej drogówki pełniący służbę na terenie Gubina, ukarali mandatem karnym w wysokości 1000 zł 22-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej jadąc samochodem osobowym m-ki Opel Astra. Jak się potem okazało mężczyzna ten, który jest mieszkańcem Gubina, nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami i dlatego postanowił uciekać.
Osoby kierujące pojazdami a które nie posiadają uprawnień, stwarzają ogromne zagrożenie  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzenie pojazdu bez uprawnień na drodze publicznej, w   strefie zamieszkania     albo w strefie ruchu zagrożone jest karą grzywny. Podobnie, jeżeli kierujący prowadzi pojazd mimo braku dopuszczenia go do ruchu (dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowe).

                                                                                                  Sierż. sztab. Mariusz Grycan
                                                                                                           KPP Krosno Odrz.


O krok od tragedii

W miniony piątek -15 listopada br. 25-letni mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł za  to, że  cofając swoim samochodem z posesji, uderzył w prawidłowo jadącego motorowerem 36-letniego mężczyznę. Na szczęście 36-latek który został przewieziony do szpitala  nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W piątek  -15 listopada br. na terenie gminy Gubin, 25-letni mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł za  to, że  cofając swoim samochodem m-ki Renault z posesji, uderzył w prawidłowo jadącego motorowerem 36-letniego mężczyznę. Na szczęście 36-latek, który został przewieziony do szpitala  nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawca tego zdarzenia  drogowego nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.
KIEROWCO PAMIĘTAJ!
-cofając swoim samochodem lub wyjeżdżając z posesji upewnij się, czy tą drogą nie jedzie inny pojazd,
- dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
- jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności jako kierowca w takich warunkach lepiej nie wyjeżdżaj samochodem,
- zaparowane szyby znacznie utrudniają nam widoczność, dlatego przed wyruszeniem na drogi dokładnie oczyść szyby oraz lusterka samochodu, by zapewnić sobie dobrą widoczność,
- na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża dlatego jadąc w korku zachowaj bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu,
- włącz światła mijania i zadbaj żeby nie oślepiać innych,
- bądź uprzejmy na drodze! Pozwól innym kierującym, szczególnie wyjeżdżającym z osiedlowych uliczek włączyć się do ruchu.

                                                                                                  Sierż. sztab. Mariusz Grycan
                                                                                                           KPP Krosno Odrz.

Podsumowanie „Znicz 2013” w powiecie krośnieńskim

Na terenie powiatu krośnieńskiego bez większych utrudnień odbywał się ruch w rejonie cmentarzy. Przez cały weekend policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina, zapewniali płynny dojazd do  parkingów. Wartym podkreślenia jest  fakt, że na terenie naszego powiatu podczas ostatnich dni nie odnotowano ani jednego wypadku drogowego.
Przedłużony weekend, związany z odchodami Wszystkich Świętych, upłynął w naszym powiecie spokojnie.  Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina nie odnotowali podczas ostatnich dni żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych. Bezpiecznie było na cmentarzach oraz w ich okolicach. Nie zanotowano kradzieży kieszonkowych. Okres tych 4 dni był czasem wzmożonego ruchu pojazdów  szczególnie w rejonie cmentarzy, które były celem większości podróżnych.
Jak zauważył Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim Insp. Mirosław Kruszelnicki; okres minionego weekendu był dla policjantów  z naszego powiatu bardzo pracowity ale najważniejsze jest to, że na naszym terenie było bezpiecznie, nie doszło do ani jednego wypadku drogowego, żadna osoba nie zginęła bądź została ranna w zdarzeniu drogowym.
W samym dniu 01 listopada br. policjanci kierowali ręcznie ruchem pojazdów w rejonie cmentarzy w Krośnie Odrzańskim, Gubinie i Pławiu na drodze krajowej nr 32, tak aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć a potem wyjechać z cmentarzy.

Sierż. sztab. Mariusz Grycan

     

Skok przez okno którego nie było

29 października gubińscy policjanci zostali powiadomieni o tym , że na jednej z ulic w Gubinie, jakaś osoba chce wyskoczyć z okna w kamienicy. Policjanci którzy natychmiast udali się pod wskazany adres zastali nietrzeźwą kobietę, która jak się okazało zadzwoniła dla zabawy.
Takie zgłoszenia wymagają błyskawicznej reakcji. Wczoraj -29 października gubińscy policjanci zostali powiadomieni, że na jednej z ulic w Gubinie, jakaś osoba chce wyskoczyć z okna w kamienicy. Policjanci oraz zespół pogotowia ratunkowego natychmiast udali się pod wskazany adres. Po przybyciu do wskazanego mieszkania policjanci zauważyli, że okna w nim są pozamykane a w środku znajduje się 42-letnia kobieta, która okazała się autorką fałszywej informacji o tym, że ktoś w jej kamienicy chce wyskoczyć z okna. U 42-latki po przebadaniu alkometrem okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organiźmie.
Autorka nieprawdziwego zgłoszenia noc z 29 na 30 października spędziła w gubińskim komisariacie, gdzie została zatrzymana do wytrzeźwienia i w celach opiekuńczych.
Artykuł 66 § 1. mówi : „Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.”
a § 2 napisane jest : „Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych”.
Przy tej okazji przestrzegamy wszystkich przed podobnymi zachowaniami, być może w tym czasie ktoś naprawdę potrzebuje pomocy Policji bądź Pogotowia Ratunkowego.

Sprawca zatrzymany a skradziony sprzęt odzyskany

W piątek -18 października br. policjanci z Gubina zostali powiadomieni o włamaniu do garażu na budowie domu jednorodzinnego, skąd skradziono sprzęt i narzędzia budowlane na ponad 9 tyś. zł. Czynności podjęte przez gubińskich Od roku do 10 lat, grozi 23-letniemu mężczyźnie mieszkańcowi Gubina, który podejrzany jest o włamanie do garażu, skąd skradziono sprzęt i narzędzia budowlane na ponad 9 tyś. zł.
O włamaniu do garażu na budowie domu jednorodzinnego policjanci z Gubina zostali powiadomieni w piątek -18 października br. Nieznany sprawca po wyłamaniu zamka w drzwiach garażu dokonał kradzieży, m.in. dwóch drabin aluminiowych, silnika i dwóch przęseł do wciągarki dachowej, mieszadła, taczki aluminiowej, skrzynki do gazu. Natychmiastowe czynności podjęte przez gubińskich policjantów, doprowadziły jeszcze w tym samym dniu co było zgłoszenie, do ustalenia i zatrzymania podejrzanego w tej sprawie. W trakcie przeszukania posesji gdzie zamieszkuje odzyskano skradziony sprzęt i narzędzia. 23-latek w gubińskim komisariacie usłyszał już stosowne zarzuty i został przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej. W trakcie przesłuchania przyznał się do tego włamania.
Finał tej sprawy znajdzie się w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawcy włamania i odzyskania skradzionych rzeczy.

Odpowie za posiadanie marihuany

W miniony piątek (18 października) policjanci z Gubina zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Za posiadanie tych środków odurzających, mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.
W miniony piątek – 18 października br. policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego gubińskiego komisariatu na jednaj z ulic w Gubinie, zatrzymali 28-letniego mężczyznę mieszkańca Gubina, który posiadał przy środki odurzające w postaci marihuany. Czynności w powyższej sprawie prowadzi gubińska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrz. Za posiadanie narkotyków 28-latek odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani w art. 62.pkt. 1 mówi: „ Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Jak zauważył Komendant Komisariatu Policji w Gubinie podinsp. Jacek Groncik; W bieżącym miesiącu to już kolejna osoba zatrzymana przez gubińskich policjantów z narkotykami. 6 października policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

W minioną środę -16 października br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie, przeprowadzona została ogólnopolska akcja pn. Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Do akcji tej włączyli się policjanci z Gubina.
W środę -16 października br. po raz pierwszy z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji zorganizowany został „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Również w środę tego typu akcję zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie. Do akcji tej włączyli się gubińscy policjanci. Sierż. sztab Adrian Goszczycki z Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Gubinie ,demonstrował jak prawidłowo prowadzić akcję resuscytacyjną. Celem całego przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości społeczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Udział gubińskich policjantów, szeregu instytucji z Gubina, dzieci i młodzieży szkolnej, było wyrażeniem poparcia rozpowszechnienia wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagle i niespodziewanie zatrzymanie krążenia.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Nawet kara dożywocia grozi 63-letniemu mężczyźnie, który 16 października w Gubinie, nożem kuchennym usiłował zabić swoją konkubinę. 63-latek zadał jej kilka ciosów w klatkę piersiową i plecy. Wczoraj (17 października) Sąd Rejonowy w Krośnie Odrz. aresztował go na okres 3 miesięcy.
Z 15 na 16 października br. o północy policjanci z Gubina, otrzymali zgłoszenie o krzykach dobiegających z jednego z mieszkań w Gubinie przy ul. Obrońców Pokoju. Gdy dotarli na miejsce interwencji usłyszeli bardzo głośne wołanie kobiety „pomocy, ratunku”. Po wbiegnięciu do mieszkania policjanci zauważyli zakrwawioną leżącą na ziemi kobietę oraz w drugim pokoju stojącego mężczyznę, którego natychmiast obezwładnili. Następnie policjanci wezwali pogotowie ratunkowe i udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej.
W toku dalszych czynności ustalono, że 63-letni mężczyzna zaatakował swoją 52-letnią konkubinę nożem kuchennym, zadając jej kilka ciosów w klatkę piersiową i plecy. Zaatakowana nożem kobieta została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze. W obecnej chwili Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim i policjanci z Gubina, wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.
Wczoraj (17 października) Sąd Rejonowy w Krośnie Odrz. aresztował 63-latka na okres 3 miesięcy, za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Nagroda za zajęcie I miejsca

W czwartek (10 października) w Komisariacie Policji w Gubinie odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Paulinie Sobota, laureatce konkursu fotograficznego „Mam oko na bezpieczeństwo”. Nagrodę główną wręczył Komendant Komisariatu Policji w Gubinie podinsp. Jacek Groncik.
Przypominamy, że uczennica Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie ,Paulina Sobota zdobyła I miejsce w konkursie „Mam oko na bezpieczeństwo”, realizowanego w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2013”. Wczoraj (10 października) Komendant Komisariatu Policji w Gubinie podinsp. Jacek Groncik wręczył nagrodę rzeczową Paulinie oraz złożył na ręce dyrektora szkoły Mirosława Siergiej, list gratulacyjny.
Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.


Zwyciężczyni konkursu gratulujemy!

Kradł prąd – grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

W czwartek /10 października/ gubińscy policjanci podczas interwencji ujawnili u jednego z mieszkańców Gubina, nielegalne podłączenie do sieci energetycznej. Za kradzież prądu, odpowie on przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.
Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniemu mężczyźnie, u którego wczoraj (10 października br.) policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego gubińskiego komisariatu, ujawnili nielegalne podłączenie do sieci energetycznej. Do odkrycia przez policjantów tego procederu, doszło w trakcie przeprowadzanej interwencji, gdzie funkcjonariusze zauważyli zwarte przewody elektryczne na tablicy licznikowej. Ponadto w mieszkaniu widoczne były powyjmowane przewody elektryczne z gniazd na ścianie i poprzeciągane kable. Fakt nielegalnego przyłącza, potwierdzili również technicy z zakładu energetycznego.
Wart pamiętać, że nielegalny pobór energii elektrycznej może spowodować porażenia prądem elektrycznym bądź wzniecić pożar.
Cała sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

W minioną niedzielę (6 października) policjanci z Gubina zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy. Za posiadanie narkotyków, mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.
W niedzielę – 6 października 2013 r. policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego gubińskiego komisariatu na jednaj z ulic w Gubinie, zatrzymali 19-letniego mężczyznę mieszkańca Gubina, który posiadał przy środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy. Czynności w powyższej sprawie prowadzi gubińska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrz. Za posiadanie narkotyków 19-latek odpowie przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim.
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani w art. 62.pkt. 1 mówi: „ Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Bądźmy ostrożni na rusztowaniach

Wczoraj (02 października) w Gubinie na ulicy Żymierskiego, 34-letni mężczyzna poślizgnął się i spadł na ziemię z 8 metrowego rusztowania. Policjanci z powiatu krośnieńskiego apelują; pracując na rusztowaniu zachowajmy szczególną ostrożność.
Helikopterem do Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze został przetransportowany 34-letni mężczyzna mieszkaniec Gubina, który poślizgnął się i spadł na ziemię z 8 metrowego rusztowania w Gubinie przy ul. Żymierskiego. Do zdarzenia doszło wczoraj -02 października br. około godziny 14-tej. 34-latek chciał wejść na dach celem założenia drabinki kominiarskiej.
Policjanci z powiatu krośnieńskiego przypominają; Roboty na rusztowaniach zaliczają się do prac szczególnie niebezpiecznych. Sprawdzenie, czy rusztowanie zostało zmontowane bezpiecznie i z właściwych elementów, to obowiązek kierownika budowy. To on podpisuje się pod protokołem odbioru rusztowania do eksploatacji, biorąc tym samym odpowiedzialność za pracowników, którzy będą je użytkować.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego